flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До відома ЗМІ та представників громадськості щодо некоректних та необґрунтованих коментарів рішень суду.

20 вересня 2018, 14:23

Відповідно до ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить його спір щодо його права та обов’язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального  обвинувачення.

Суд ухвалює рішення, постанови іменем України негайно після закінчення судового розгляду.

Згідно з ст. 259 ЦПК України у виняткових випадках залежно від складності справи складання повного рішення може бути відкладено на строк не більше як десять днів.

Суд при винесенні рішення оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Результати оцінки доказів суд відображає саме у мотивувальній частині рішення, наводяться мотиви їх  прийняття чи відмови у прийнятті.

Лише за умови винесення обґрунтованого рішення може забезпечуватись публічний контроль здійснення правосуддя.

Відповідно до п.6 Кодексу етики українського журналіста, журналісти та редактори повинні здійснювати кроки для перевірки автентичності усіх повідомлень, відео- та аудіо матеріалів, отриманих від представників загалу, фрілансерів, прес-служб та інших джерел. Згідно з п.9 даного Кодексу факти, судження та припущення мають бути чітко відокремлені  одне від одного. Неприпустимим є розповсюдження інформації, що містить упередженість чи необґрунтовані звинувачення.

Нажаль, в окремих інтернет виданнях та публікаціях ЗМІ, з’являються некоректні та необґрунтовані коментарі до рішень суду, повний текс яких ще не складено.

Просимо представників ЗМІ і представників громадськості при оприлюдненні інформації щодо діяльності суддів та суду свідомо ставитись до вимог щодо її об’єктивності та достовірності, оскільки поширення необґрунтованої та недостовірної інформації, голослівні, безпідставні та неправдиві звинувачення руйнують основні Конституційні засади демократичної та правової держави.

З огляду на важливість дотримання прав громадян на незалежний та безсторонній суд, питання неналежного висвітлення судових рішень у мережі Інтернет та засобах масової інформації, особливо до складання повного тексту рішення, буде винесено на обговорення зборів суддів Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області для прийняття рішень в порядку ч.5 ст. 128 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».