Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До уваги громадськості !!!!
Відсьогодні вступили в дію зміни, внесенні до Кримінального процесуального кодексу України щодо визначання підсудності клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, до яких відповідно до положень ч. 2 ст.131 КПК України віднесено також тимчасовий доступ до речей і документів; тимчасове вилучення майна; арешт майна; затримання особи; запобіжні заходи.
Відповідно до внесених змін до ч.2 ст. 132 КПК України клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться (зареєстрований) орган досудового розслідування як юридична особа.
У разі якщо фактичне місцезнаходження структурного підрозділу органу досудового розслідування відрізняється від зареєстрованого місцезнаходження органу досудового розслідування як юридичної особи, подання та розгляд клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження здійснюються виключно слідчим суддею місцевого суду за зареєстрованим місцезнаходженням органу досудового розслідування як юридичної особи.
Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, як юридична особа зареєстроване Головне управління Національної поліції в Київській області у Шевченківському районі м.Києва по вул. Володимирська, 15.
Зважаючи на вищезгадані зміни до законодавства, до зміни статусів органів та підрозділів Національної поліції Київської області чи внесення чергових змін у законодавство, розгляд клопотань слідчого, прокурора, визначених ч. 2 ст.131 КПК України, у кримінальних провадженнях, які розпочаті до 16.03.2018 та досудове розслідування здійснюється на території м. Переяслав-Хмельницького та Переяслав-Хмельницького району, буде здійснюватись Переяслав-Хмельницьким міськрайонним судом Київської області, а тих кримінальних проваджень, які розпочаті з 16.03.2018 – Шевченківським районним судом м. Києва.
Також, вступили в дію зміни до КПК України щодо порядку призначення експертиз в кримінальному провадженні.
Зокрема, частиною 1 ст. 242 КПК України передбачено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Крім того, слідчий або прокурор зобов’язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи.
Тобто, обов’язок звернення до слідчого судді щодо призначення судово-медичної експертизи для встановлення причин смерті передбачений лише для випадків встановлення причин смерті в межах кримінального провадження. Зокрема, це може стосуватись випадків смерті внаслідок травми, отруєння, ураження струмом, дії інших зовнішніх факторів, раптової смерті дітей віком до 1 року та якщо особа померлого не встановлена.
Якщо ж людина померла природною смертю і кримінальне провадження не розпочато, дія нововведень кримінально-процесуального законодавства на процедуру видачі дозволу на її поховання не розповсюджується.
У випадках, коли слідчому доведеться звертатись до слідчого судді з клопотанням про призначення експертизи, воно розглядатиметься слідчим суддею негайно і без жодних зволікань.
Прес-служба суду