Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Презумпція невинуватості гарантована Конституцією України, Конвенцією про захист прав і основних свобод людини, Загальною декларацією прав людини.
Зазначеними законодавчими приписами передбачено, що кожна людина, обвинувачена у вчиненні злочину вважається невинуватою доти, доки її вину не буде доведено згідно із законом.
Принцип презумпції невинуватості полягає в тому, що тягар доведення вини обвинуваченого покладається на обвинувачення, а в судовому засідання саме на прокурора, всі сумніви повинні тлумачитись на користь обвинуваченого. Обвинувач має повідомити обвинуваченому про докази, що є проти нього, для того, щоб він міг підготувати на надати доводи на свій захист, і обвинувачення повинно надати докази, достатні для визначення вини обвинуваченого.
Кожен громадянин під час розгляду будь-якої справи, в тому числі кримінальної, має право на правову допомогу. Для цього діє адвокатура.
До набрання вироком законної сили обвинувачений не є винним, оскільки
презумпція невинуватості діє впродовж всього кримінального провадження незалежно від його результату.
Тільки вирок суду, який набрав законної сили, є єдиним документом , що встановлює винуватість обвинуваченого.
Розповсюдження інформації про винуватість особи у вчиненні кримінального правопорушення до набрання законної сили вироком, стосовно цієї особи, є порушенням презумпції її невинуватості.